Kuvaus

Rentoudu ja nauti – äänimaljarentoutus & brunssi

Tervetuloa pysähtymään hetkeen ja hemmottelemaan itseäsi ainutlaatuisella yhdistelmällä äänimaljarentoutusta ja herkullista brunssia Walleniuksen Wapriikissa Juupajoella.
Tapahtuma alkaa tunnin mittaisella äänimaljarentoutuksella, jossa saat rauhoittua, päästää irti arjen kiireestä ja antaa kehon sekä mielen palautua lempeiden ääniaaltojen kannattelemana. Äänimaljojen pehmeät ja harmoniset soinnut auttavat tasapainottamaan hermostoa ja luovat syvän levon tilan. Rentoutuksen jälkeen pääset nauttimaan Wapriikin runsaasta brunssista omaan tahtiisi – ilman kiirettä, juuri hetkestä nauttien.

Tämä hetki on omistettu sinulle: voit vain olla, hengittää ja antaa itsellesi luvan levätä. Lämpimästi tervetuloa mukaan kokemaan rauha ja makujen ilo samassa hetkessä!

Paikan päältä löydät kaiken tarvittavan, riittää kun tulet paikalle sellaisena kuin olet. Rentoutus toteutetaan lattian tasolla alustoilla, ja saat halutessasi kääriytyä viltin alle. Suosittelemme pukeutumaan mukavasti ja lämpimästi, sillä keho viilenee rentoutumisen aikana. Tunnin aikana saat vain levätä ja nauttia äänimaljojen lempeistä ja rauhoittavista soinnuista, jotka hellivät ihanasti hermostoa, mieltä ja kehoa. Äänimaljarentoutuksesta vastaa äänimaljahoitaja ja -ohjaaja Sanni Harjunmaa.

Ilmoittautuminen

58€/hlö tai 110€/2hlö sisältäen äänimaljarentoutuksen ja runsaan brunssin elävän musiikin kera. Ilmoittaudu Sanni Harjunmaalle sähköpostitse sanni.harjumaa@gmail.com tai tästä. Paikkoja on rajoitetusti.

Walleniuksen Wapriikissa

Walleniuksenkatu 2, 35500 Korkeakoski, Juupajoki

Sunnuntaina

24.5. klo 13 alkaen

Lämpimästi tervetuloa

Ilmoittaudu tästä

Ajankohtaiset tapahtumat

Ota yhteyttä!

Seuraa

Tilaa uutiskirje